Dolar Neden Bu Kadar Düştü ??

Geçtiğimiz hafta yani, 2-6 Kasım aralığında bir çok gelişme oldu. Gerek Amerika başkanlık seçimleri, gerek Merkez Bankası Başkanının açıklamaları, gerekse Hazine Ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifasından kaynaklı olarak dolar 8,13'e kadar geriledi ve halen gerilemesini sürdürüyor gibi duruyor.

dolar resmi

Saat 12.30'da Piyasalar: Dolar sert düşüne devam ederek 8.13 seviyesine geriledi. Eurodaki düşüş de devam ediyor. Euro 12.30 itibari ile 9.66 liradan işlem görüyor. Altın ve Borsa İstanbul'da ise yükselme hakim.

endeks

Saat 10:30'da Piyasalar: Dolar, Merkez Bankası Başkanının açıklamaları sonrasında çok sert bir şekilde düşerek 8,1840'a kadar geriledi. Euro ise 9.76'ya kadar düştü.

endeks


Saat 8:40'da piyasalar: Dolar 8.41'den işlem görmekteyken euro 10.00 TL'den işlem görmekte. Altın fiyatları ise yükselişte.

endeks


Haftasonunda açıklanan sonuçlarla Joe Biden'nın 290 delege sayısına ulaşarak Amerika Birleşik Devletleri koltuğuna oturmasıyla birlikte Asya piyasalarındaki ilk işlemlerde gelişmiş ülke para birimlerinin dolar karşısındaki yükselişi devam etti ve görünüyor ki yükselmeye devam ediyor. Yaptığımız açıklamalar herhangi bir Yatırım Tavsiyesi taşımamaktadır.